У відділення нефрології та діалізу та ІТ-забезпечення в основному госпіталізуються хворі після консультації в кабінеті амбулаторного прийому Інституту за направленнями міських лікувальних закладів або обласних лікарень України. Це хворі, які потребують детального обстеження в умовах клініки, хворі, лікування яких в стаціонарах за місцем проживання було неефективним або малоефективним, а також тематичні хворі. В клініці уточнюється генез (з проведенням за необхідності пункційної біопсії нирки) нефрологічної патології, проводиться диференціальна діагностика сечового, нефротичного синдрома, ниркової недостатності.

Щомісячно спеціалізовану нефрологічну допомогу в стаціонарі  отримують 80-100 хворих на гострий та хронічний гломерулонефрит, пієлонефрит, інтерстиціальний нефрит, нефропатії при системних захворюваннях сполучної тканини.

Нозологічні форми

 1. Гострий гломерулонефрит
 2. Хронічний гломерулонефрит
 3. Гострий пієлонефрит
 4. Хронічний пієлонефрит
 5. ХХН III-V ст.
 6. Діабетична нефропатія
 7. Інтерстиціальний нефрит
 8. дисметаболических нефропатія
 9. Сечокам’яна хвороба
 10. Гіпертонічна нефропатія
 11. Полікістоз нирок
 12. Аномалії розвитку нирок
 13. Ураження нирок при системних захворюваннях
 14. Амілоїдоз нирок
 15. Гостре пошкодження нирок
 16.  Нефротичний синдром

Застосування імунотропної терапії вимагає у ряді випадків повторних  госпіталізацій на 3-7 днів для проведення контрольного обстеження і ударних доз цитостатиків.

Перед призначенням патогенетичної терапії для уточнення доцільності призначення того чи іншого препарату поряд з загальними методами обстеження виконувалась пункційна біопсія нирки.

Показання, вибір методики терапії гострої форми ГН визначались його варіантом, тривалістю захворювання, а також важкістю морфологічних змін тканини нирки, наявністю або відсутністю гіпертензії.

Показання і методика імунотерапії  гломерулонефриту з нефротичним синдромом визначались стадією, фазою захворювання, глибиною морфологічних змін  за даними нефробіопсії.

Хворим з ХХН ІІІ- V ст. проводилась антигіпертензивна, корекція анемії. Приділялась увага порушенням серцево–судинної, дихальної, нервової систем, корекції порушень електролітного гомеостазу. Частині хворих з ХХН V ст.  було почате лікування програмним  гемодіалізом.

Щорічно у відділення поступають хворі з гострим і хронічним пієлонефритом. Хворим на пієлонефрит проводилась антибактеріальна терапія з урахуванням  даних  бактеріального дослідження сечі згідно прийнятих у клініці протоколів.

Інша нефрологічна нозологія була представлена вторинними нефропатіями: на тлі діабету, системних захворювань, подагри, захворювань крові, гіпертонічної хвороби та ІХС.

Гемодіаліз

у відділенні нефрології, діалізу та ІТ забезпечення функціонує 4 діалізних зали із загальною кількістю діалізних апаратів виробництва фірми «Nipro Surdial» – 6 шт. і 8 апаратів фірми “Fresenius” з можливістю проведення гемодіафільтрації.

Якість діалізу цілком відповідає Європейським рекомендаціям з адекватності.

Перитонеальний діаліз

 • хворі з ХХН-V ст.
 • режим лікування хворих: автоматичний перитонеальний діаліз, постійний амбулаторний перитонеальний діаліз.

Співробітники відділення нефрології, діалізу та ІТ-забезпечення: