Степанова Наталя Михайлівна працює в Інституті з 2002 року, має вищу кваліфікаційну категорію з нефрології (2010 рік), 20 років клінічного стажу та 15 років наукового.

Наталя Михайлівна постійно підвищує свій кваліфікаційний рівень, щорічно приймає участь з доповідями на чисельних Національних та міжнародних науково-практичних конференціях. Член European Renal Association- European Dialysis and Transplant Association (ЕRA-EDTA),The International Society of Nephrology (a member of NIS and Russia Regional Board), European Associacion of Urology (EAU), член правління Національного Ниркового фонду, член наглядової ради Асоціації нефрологів нових незалежних держав, Віце-президент Української асоціації нефрологів та фахівців з трансплантації нирки. З 2013 року член наукового комітету Європейської асоціації урологів за темою «Інфекції в урології». Стажування в клініці Rambam Health Care Campus (Ізраїль, 2017).

Н. Степанова підготувала 1 к.мед.н. та є науковим керівником 3 кандидатських дисертацій. Заступник головного редактора «Українського журналу нефрології та діалізу». Член експертної проблемної комісії МОЗ і НАМН України зі спеціальності «нефрологія», спеціалізованої вченої ради Д26.565.01, вченої ради ДУ «Інститут нефрології НАМН України». Автор понад 350 наукових і науково-методичних публікацій, у т.ч. статей у фахових виданнях та наукових журналів, що містяться у базах Scopus та Web of Science, посібників, патентів України на винахід / корисну модель, тощо.

Під керівництвом Степанової Н.М. співробітники відділу отримали Грант Президента України для обдарованої молоді на 2016 рік на науковий проект: «Патогенетичні механізми рецидивуючого піелонефриту: розробка нових методів діагностики та профілактики».

Н. Степанова здійснює консультативний прийом пацієнтів у клініці ДУ «Інститут нефрології НАМН України» за адресою: 04050 м. Київ, вул. Дегтярівська 17-в. та попереднім записом по телефону: (0 44) 225 93 76.

Контактна інформація: тел.: (0 44) 225 93 86, e-mail: nmstep@ukr.net