Керівник – доктор медичних наук, професор, Президент Асоціації нефрологів України – Багдасарова Інгретта Вартанівна.

У відділі працюють 2 провідних наукових співробітника, 4 старших наукових співробітника, 1 молодший науковий співробітник, 1 лаборант; в тому числі – 3 доктори і 2 кандидати медичних наук.

Основний напрям наукової роботи:

  • розробка методів діагностики і профілактики імунокомплексних (гломерулонефрит) та мікробнозапальних (пієлонефрит) захворювань нирок у дітей;
  • розробка критеріїв діагностики тубулоінтерстиціального ураження нирок, вроджених, структурних та генетичних порушень нирок;
  • розробка програм терапії гломерулонефриту (з акцентом на нефротичний синдром);
  • діагностика та лікування інфекцій сечової системи;
  • створення медичних стандартів та протоколів діагностики і лікування дітей з хронічними хворобами нирок;
  • вивчення механізмів формування токсикозу і аутоімунних реакцій у дітей з нефропатіями;
  • розробка програм ведення хворих з хронічною нирковою недостатністю на додіалізному етапі;
  • вивчення особливостей перебігу та наслідків нефропатій, асоційованих з інфекціями (Епштейн-Барра вірус, вірус простого герпесу 1/2 типу, цитомегаловірус, вірус гепатиту В та С, M. Hominis, Streptococcus spp.);
  • вивчення вікових особливостей нефропатій.

Клінічна база відділу – відділення дитячої нефрології на 40 ліжок у Дитячій клінічній лікарні №7 Печерського району міста Києва.

У відділенні обстежуються і лікуються діти з найтяжчими формами ниркової патології з усіх регіонів України, забезпечується сучасний рівень діагностичних досліджень, виконуються радіонуклідні обстеження нирок, нефробіопсія, нейроурологіічні дослідження сечового міхура, за необхідності хворих консультують суміжні висококваліфіковані спеціалісти.

Щорічно через стаціонар проходить 690-800 хворих, з них – тільки чверть киян. Середній обіг ліжка складає 15,5, середня тривалість перебування на ліжку – 13,7-18,0 діб.

Співробітниками відділу опубліковано більше 300 наукових праць, 4 монографії, 5 методичних рекомендацій, отримано 8 патентів на винахід та корисну модель.

У відділі захищено 2 докторська та 3 кандидатські дисертації, виконується 1 докторська та 2 кандидатські роботи.

На базі відділу проходять курси стажування лікарів-дитячих нефрологів. Клінічну базу атестовано Державним Фармакологічним Центром МОЗ України.

Співробітники відділу здійснюють консультативний прийом за адресою: м. Київ, вул. Підвисоцького, 4б.

Контактні телефони: (044) 285-36-44, (044) 285-35-99

Співробітники відділу

 

Leave Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *